 Radim Zeman |
|
| ...jsem už skoro Siemensosaurus |
Vydáno dne: | 03.03.2004 |
Zobrazeno celkem: | 6612 |
Počet příspěvků v diskusi: | |
Průměrné hodnocení: |
|
| | |
|
Jirka Balcar řečený Krokodýl je nová posila SiemensManie. Svůj život zasvětil trampingu, bez kterého snad ani neumí žít. Mohlo by se zdát, že žije pouze pod stanem, vaří čaj v kotlíku a sleduje skákající veverky v lese. To by ale nebyl Krokodýl, aby se nechal pouze unášet klidným lesním paloukem a nevěnoval se i jiné, pro nás ostatní více vítané činnosti - mobilním telefonům a znalostem okolo nich včetně patchování. Sám žije v Severních Čechách a před domem má Labe.
01 Pokus se nám o sobě něco říct, přiblížit se návštěvníkům – životopis, rodina, práce
Narození? No je to už dávno. Když to tak sleduji, kdo se točí kolem podobných stránek, tak jsem už skoro „Siemensosaurus“. Jsem podruhé ženatý s celkovým počtem dětí 5. A protože i náš nejstarší syn začal velmi brzo jsem už i několikanásobný děda. Dokončil jsem střední průmyslovou školu elektro. Prošel několika zaměstnáními, přes výpočetní středisko, telekomunikační firmu až jsem začal před sedmi lety podnikat. To ale v oboru strojírenství.
02 Jaká je tvá „mobilní“ historie, čím si prošel, jaké telefony jsi měl
Historie je velmi bohatá. První mobilní (nebo spíše přenosný), byla v roce 1994 minitaška Nokia 720 ještě v normě NMT, následovala změna zaměstnání a následoval Benefon. Prvním GSM telefonem byl Drncal (Dancal - pozn.redakce :o) ) a po dvou letech začalo období Nokie v pořadí 6150, 7110, 6210 a 6310, kterou mám dodnes jako záložní. První Siemens jsem měl M35, který mě moc nenadchl a brzy byl pryč. Oslovil mě až ME 45, který jsem záhy vyměnil za M55, kterou mám dodnes. Celá rodina má dnes Siemensy ve složení ME 45, C60 a M55. Chvilkově mi proběhl rukou i C62, ale záhy opustil naše řady.

03 Proč právě telefony Siemens?. Co očekáváš od mobilního telefonu, co ti zase připadá zbytečné a v telefonu nepotřebné
Telefony Siemens, alespoň ty poslední modely, mě přesvědčily především svým poměrem užitné vlastnosti vs. pořizovací cena. Pro nokiáky je chvíli problém orientace v menu, ale to přijde samo a najednou zjistí, že je to vlastně vše logické a jednoduché. Pro mě je telefon již součást života a musí mi pomáhat. S mobilním telefonem nesmí nastat tato modelová situace. „Vytáhnu z kapsy kalendář a zjistím, že jsem měl někomu už včera zavolat. Vytáhnu mobil a zjistím, že jeho číslo tam nemám protože se mi tam už nevešlo, nebo tam mám jenom jedno a on je na tom druhém. Tak vytáhnu adresář z tašky najdu číslo, vytočím a došla mi baterka. Hrůza.“ Od telefonu tedy očekávám kvalitní adresář a vícepoložkový seznam, velkou paměť, profily zvonění, kvalitní a výkonnou baterku (což je bohužel trochu slabina Siemensů), komunikace s PC. Vše ostatní jsou příjemnosti navíc. A zbytečnosti? Pro mě osobně hry.
04 Tvůj nick je už poměrně známý na diskusních fórech nejen u nás v ČR. Jak dlouho už takhle brázdíš a pomáháš v diskusích?
Můj nick Krokodýl používám už skoro dvě desítky let, ale na fórech Siemens zhruba rok, kdy jsem začal aktivně se Siemensy.
05 Jak si se dostal k problematice tunningu a patchování. Co tě k tomu táhlo?
Původně jsem pracoval na výpočetním středisku, což je už taky více jak 20 let, a od té doby se se mnou táhne zájem o vše co se jen trochu počítači podobá. Pokud se už do toho pustím, chci být jeden z nejlepších. To není samochvála, to je postoj. Chce to ale chuť a ochotu se učit stál něco nového.
06 Jaké jsou tvé další záliby kromě mobilních telefonů.
Mým největším koníčkem, či spíše „koněm“ je tramping a především trampské písničky a jejich historie. Jsem mimo jiné spoluautorem elektronického archivu trampských písniček, do kterého už mnoho let převádíme notové záznamy všech dostupných písní. Takže taky rád zpívám, publikuji o historii písniček a pokud to jen trochu jde jsme stále v přírodě. Podílím se na přípravě několika akcí týkajících se trampské a country muziky.
07 Co si myslíš o budoucnosti mobilních telefonů. Kam až může technologie zajít za pár let?
No to už si po letitých zkušenostech ani netroufám odhadnout. Už několikrát se v mnoha oborech vyhlásil vrchol „a dál to nejde“, a za rok je situace úplně jiná. Komu se před třemi lety zdálo o barevném displeji, přehrávání WAV… a dnes? Telefon je pouze zařízení na bázi procesoru a tím je vše dané
08 Když se podíváš na zahraniční stránky a na jejich obsah, vzájemnou spolupráci a toleranci – proč myslíš, že to nejde i u nás? Myslíš, že je to v naší české povaze?
Spolupráce v zahraničí je dost jinde. Není to snad ani českou povahou, ale tím že, jsme hrozně malá zemička s hodně chytrými (a mnohdy horkými) hlavami
09 Nepřemýšlíš o výrobě vlastních programů? Máš celkem výborné znalosti v tomto oboru
Programování jsem opustil zhruba před 15-ti lety. Ač se rád učím, tady mi ujel vlak. Vždy jsem se radši věnoval analýze a testování
10 Poslední otázka bude trošku vybočovat. Myslíš si, že Čuk a Gek byli bratři?
Tak to vím naprosto přesně: Nebyli. Čuk a Gek byly trojlyžové železné boby se sedákem Made in USSR vážící asi 10 kg a před mnoha lety při přemetu ze stráně mému bratrovi pěkně rozmlátili kokos (bez následků).
Děkuji za rozšíření obzorů za naše čtenáře. Až Tě budou lidé na ulicích zastavovat, prosit o autogram a dívky, ženy a dámy po Tobě chtít pozvání na večeři, vzpomeň si na nás :o)
|